Kdy doručujete květiny?
 
Od pondělí do pátku od 9:00 do 19:00 a v sobotu od 9:00 do 17:00, v neděli květiny NEDORUČUJEME!
 
Jaká je cena za doručení?
 
V Brně zcela zdarma! (20 km z cesty není nikdy účtováno a cenu za celou objednávku včetně doručení znáte předem před jejím uzavřením).
 
Jaká je minimální hodnota objednávky?
 
Minimální hodnota objednávky není omezená, ale pokud je hodnota nižší, než 400,- Kč přičítáme manipulační poplatek 100,- Kč.
 
Jak objednat smuteční kytici, věnec, nebo smuteční aranžmá přímo na obřad?
 
Do adresy doručení napíšete adresu hřbitova, nebo krematoria (adresa brněnského krematoria je Jihlavská 756/1, 639 00 Brno) a do poznámky napište přesný čas začátku obřadu a jméno zemřelého. Smuteční květiny předáváme pohřební službě asi hodinu před začátkem obřadu. Pohřební služba je pak nachystá do obřadní síně, nemusíte se o nic starat. Pokud chcete ke smuteční kytici stuhu se vzkazem, můžete si tak zvolit v průběhu objednávky na našem e-shopu. 
 
Jak se dozvím, že květiny byly doručeny?
 
Po doruční květin bude odeslána na Vaši e-mailovou adresu zpráva, která doručení potvrzuje a pokud navíc zanecháte ve formuláři číslo na Váš mobilní telefon, budete informování i SMS zprávou!
 
Co se stane, pokud obdarovaný(adresát) není dostupný na doručovací adrese?
 
Pokud se nám nedaří doručit květiny, kontaktujeme adresáta na jeho telefonní číslo, které je vhodné právě pro tyto situace vyplnit v průběhu objednávky. Pokud je adresát poblíž, květiny mu předáme, ale nejsme zavázaní doručit je na další adresu. V opačném případě budou květiny nachystané na naší pobočce Veselá 22, Brno a adresát si květiny může vyzvednout po dobu 2 dnů od požadovaného času doručení. Opakované doručení je možné pouze po zaplacení další cesty. Pro tuto možnost se informujte na zákaznické lince +420 542 217 629. Pokud si adresát květiny nevyzvedne po uplynutí 2 dnů, objednávka je považovaná za vyřízenou a ze strany Květiny M. Huszárová již neproběhne žádné plnění.
 
Jsou doručované květiny stejné, jak na fotografiích v e-shopu?
 
Ano, doručované květiny jsou stejné, jak velikostí, tak počtem květů. Některé květinové vazby nelze vázat v různých velikostech, protože by nevypadaly esteticky dobře. Proto nabízíme každou květinovou vazbu v originální velikosti tak, jak byla zhotovena podle představy našich floristů. Pokud chcete květinové vazby vybírat podle ceny, můžete tak učinit pomocí filtru zboží.
 

Je součástí květinové vazby kartička se vzkazem?
 
Můžete zanechat vzkaz, který ručně napíšeme na přání. Je to jediná možnost, jak se adresát dozví Vaše jméno, pokud ho na vzkazu zanecháte. Motiv a velikost kartičky si můžete zvolit ve třetím kroku objednávky. Žádné jiné informace mimo vzkaz na kartičce adresátovi nesdělujeme!
 
Zaručujete diskrétnost?
 
Ano, nikdy nikomu nesdělujeme jméno zákazníka, který květinovou vazbou někoho obdaruje. Zákazník však může, ale nemusí, zanechat vzkaz se svým jménem.
 
Sudý, nebo lichý počet květů?
 
Rozlišování počtu květů v květinové vazbě poprvé popsal Jiří Stanislav Guth-Jarkovský (1861 - 1943) ve svých khihách o pravidlech chování. Podle Gutha-Jarkovského by se měly smuteční kytice vázat ze sudého početu květů a všechny ostatní, tedy především dárkové kytice, by měly obsahovat počet květů lichý. Toto pravidlo je však známo pouze v České Republice a na Slovensku a není nutné se jím striktně řídit. Je běžné obdarovat oslavenkyni dvacátých narozenin například dvaceti růžemi. U menšího počtu květů v květinové vazbě pak hraje důležitější roli především estetika, kdy lidský mozek vnímá lichý počet přirozeněji. Například v počtu květů do 10 je lepší volit lichý počet.